MEIKO M-iQ: Niezwykła światowa premiera

Czwartek 11 lutego 2010, tego dnia w jednej z hal widowiskowych Europa-Park w Rust miała miejsce spektakularna, światowa premiera nowego produktu firmy MEIKO. Międzynarodowej publiczności związanej z przemysłem profesjonalnego zmywania naczyń została zaprezentowana niezwykła zmywarka serii M-iQ. Firma MEIKO przedstawiła całkowicie nową profesjonalną technologię zmywania dla porcelany, sztućców i szkła. Seria zmywarek tunelowych M-iQ oferuje niezwykle komfortową alternatywę dla dotychczas produkowanych urządzeń tego typu. Jest efektem prowadzonych od pięciu lat badań opartych na współpracy, opinii i doświadczeniu przemysłowych partnerów MEIKO. To właśnie dialog z kluczowymi partnerami pozwolił inżynierom MEIKO wymyślić nowe, zaskakujące rozwiązania. Dążenie firmy do nowatorskich rozwiązań można podsumować frazą: "Perfekcja to za mało".

W ciągu swojej 82-letniej historii, MEIKO zawsze była w czołówce, a teraz firma rodem z Offenburga początkuje kolejną erę przemysłowego zmywania naczyń. MEIKO będzie stopniowo wycofywać z oferty swoje popularne serie B-Tronic i K-Tronic, kontynuując jednak świadczenie najwyższej jakości usług serwisowych dla tych modeli. Technologia nowych M-iQ składa się z licznych ulepszeń, wzmacniających wiele właściwości, które już wcześniej były na dobrej drodze.

Jednym z najbardziej ekscytujących faktów jest to, że M-iQ pomaga zmniejszyć koszty eksploatacyjne o około 30 proc. Kolejność, w jakiej oferowane korzyści są wymienione nie ma nic wspólnego z ich indywidualną wartością - każda z korzyści jest technicznym osiągnięciem samym w sobie, które stanowi kamień milowy na nowej arenie technologii zmywania naczyń: M-iQ oferuje wszechstronną maksymalną wydajność mycia utrzymując konsumpcję na minimum. Unikalny aktywny system filtrowania wody myjącej "M-iQ filtr" dzięki mnóstwu nowych procesów z nim związanych, zapewnia doskonałe, higieniczne wyniki zmywania przy minimalnym zużyciu środków. Całkowicie nowy system przepływu powietrza, kierujący strugę przeciwnie do ruchu transportera zapewnia najlepsze wykorzystanie źródeł energii. Zanim wywiewane powietrze wydostanie się z maszyny, przepływa przez wysoko wydajny system odzyskiwania ciepła, a następnie kierowane jest wprost do pomieszczenia zmywalni mając temperaturę około + 22 °C. To kompleksowe rozwiązanie czyni zbędnym stosowanie pompy ciepła zarówno z perspektywy energii jak i klimatyzacji. Obsługa, dokumentacja i serwisowanie są znacznie uproszczone przez nowy system sterowania, wyposażony w nowoczesne interfejsy (Bluetooth, opcja GSM/GPRS) i wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Załączone oprogramowanie komputerowe może być aktualizowane w miarę potrzeb.

Jednym z najbardziej imponujących osiągnięć koncepcji M-iQ jest zdolność maszyny do mycia samej siebie. Jedynymi elementami, które wymagają drobnego ręcznego czyszczenia po w pełni automatycznym cyklu czyszczenia są ramiona myjące oraz sita. M-iQ jest oparta na platformie koncepcji, która daje niespotykane wcześniej poziomy elastyczności, umożliwiając jednocześnie bardzo efektywną kosztowo produkcję. Poprzez składanie maszyn M-iQ z indywidualnych modułów i dopasowanie ich wysokości i szerokości do wymogów, MEIKO może dostosować system tak, aby zaspokoić potrzeby praktycznie w dowolnym miejscu. Przez zmianę systemu transportera w modułach, maszyna M-iQ może pracować w systemie taśmowym bądź koszowym. Wielo zbiornikowe zmywarki transporterowe M-iQ firmy MEIKO wyznaczają nowe, rewelacyjne standardy pod względem wydajności i higieny.

W ramach prezentacji prelekcje przeprowadzili między innymi zarządzający firmą MEIKO Burkhard Randel oraz dr Stefan Scheringer. Oto fragmenty ich wystąpień:
Dyrektor Współzarządzający MEIKO dr Stefan Scheringer: "Technologia M-iQ oferuje odpowiednie rozwiązania dla wszelkich ewentualności. Naszym celem jest uczynić przedmioty czystymi, zapewniając, że ludzie będą mogli bezpiecznie jeść z talerzy, bezpiecznie używać noży, widelców, łyżek i bezpiecznie pić ze szklanek, kubków. Ale na szczycie tego, za co wzięliśmy odpowiedzialność jest przyczynianie się do ochrony naszej planety - na wszystkich kontynentach i przez wiele pokoleń. Dlatego czujemy się zmuszeni do budowy urządzeń, które w optymalny sposób wykorzystują dostępne zasoby - ze stanowczym naciskiem na wybór najmądrzejszego i najbardziej rozsądnego podejścia w każdym przypadku."

Dyrektor Współzarządzający Burkhard Randel: "Widzimy, czystość nie tylko jako cechę, ale jako jedną z naszych wartości. Obejmuje ona zarówno nowe pomysły, struktury organizacyjne, higieniczne wyniki, przyjazne dla środowiska technologie, nieskazitelną jakość i uczciwe partnerstwo. MEIKO oferuje swoim klientom najbardziej wszechstronną i wysoko wykwalifikowaną sieć sprzedaży i serwisu w branży."

Motto firmy:"MEIKO - Czyste rozwiązania"